• Reklamy

maciatko a blchy

keď potrebujete poradiť s chovom...

maciatko a blchy

Odoslaťod pyxel 10.9.2005 12:11

Dobry den,
mas okolo 2mesacni kocurik ma blchy, vobec neviem odkial lebo nechodi von ani sa neztika z inimi mackamy. tak by som sa chcel opytat ako ich odstranit. ma ich vela, raz som mu ich videl na brusku 4. chudacik ;(
sampon asi nie kedze sa este nemoze umivat. dali sme mu taki puder za krk a na brusko, ale asi moc nepomohlo. dake rady?
Dakujem
pyxel
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.8.2005 9:19
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: maciatko a blchy

Odoslaťod Peter Polák 10.9.2005 12:36

pyxel napísal:Dobry den,
mas okolo 2mesacni kocurik ma blchy, vobec neviem odkial lebo nechodi von ani sa neztika z inimi mackamy. tak by som sa chcel opytat ako ich odstranit. ma ich vela, raz som mu ich videl na brusku 4. chudacik ;(
sampon asi nie kedze sa este nemoze umivat. dali sme mu taki puder za krk a na brusko, ale asi moc nepomohlo. dake rady?
Dakujem

Raz som sa zucastnil na jednej prednaske veterinara, ktory rozpraval o blchach. Tak larvy blch sa zevraj nachadzaju v koberci, a vselikde inde po byte a przivaju tam niekolko mesiacov a casom sa aktivuju.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 19:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod pyxel 10.9.2005 13:00

Peter Polák napísal:Raz som sa zucastnil na jednej prednaske veterinara, ktory rozpraval o blchach. Tak larvy blch sa zevraj nachadzaju v koberci, a vselikde inde po byte a przivaju tam niekolko mesiacov a casom sa aktivuju.

A ako ich odstranit? aj z koberca aj z maciatka :)
pyxel
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.8.2005 9:19

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 10.9.2005 13:06

pyxel napísal:
Peter Polák napísal:Raz som sa zucastnil na jednej prednaske veterinara, ktory rozpraval o blchach. Tak larvy blch sa zevraj nachadzaju v koberci, a vselikde inde po byte a przivaju tam niekolko mesiacov a casom sa aktivuju.

A ako ich odstranit? aj z koberca aj z maciatka :)

Hovoril nieco v tom zmysle, ze treba cely byt dezinfikovat, koberce neviem ci sa da dostat vsetko s kobercov, asi nie.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 19:33
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod evusik 10.9.2005 13:48

pyxel napísal:Dobry den,
Dakujem

ja ako laik ti mozem poradit maximalne tak navstevu veterinara, kde mozes pre kocurika zakupit odblsovaciu pastu. tu natries medzi lopatky a blsky by mali vymiznut. ale ako na koberec, ktory spominal peter, to ti neporadim :wink:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 21:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod evusik 10.9.2005 13:49

este - ta pasta stoji cca 50 Sk, takze to nie je nejaka velka palka :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 21:46

Reklamy

Odoslaťod Kristína 10.9.2005 18:01

Niekde som citala, ze s pouzitim Frontline (nakvapka sa medzi lopatky) blchy zmiznu aj zo zvieratka aj z kobercov, gauca a pelieskov.
Funguje to asi mesiac, neviem presne na akom principe, ale asi by som to vyskusala ako prve.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
Administrátor
Administrátor

Založený: 11.5.2005 22:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Anik 10.9.2005 22:20

Tie kvapky a ampulky /drahe :)/ funguju ale len na macke, z prostredia blchy nelikviduju, ale na macke ano a poskytuju jej ochranu proti tym z prostredia, ktore snad skapu kedze substrat /macka :)/ je nedostupny.
Su pripravky aj na prostredie, len je to chemia, ale stale lepsie ako blchy...
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 21:41

Reklamy

Odoslaťod janula 12.9.2005 11:07

Ten Frontline je velmi dobry a mne sa doteraz u psika vzdy osvedcil, chovatelka ho dala aj nasmu kocurikovi a zatial ziaden problem :wink:
.. co sa tyka prostredia - koberce, pelech a podobne, tak tam ten odblsovaci pripravok nezaberie, to musite vydezinfikovat a poriadne povysavat a vyumyvat uz len vy, odporucam po poriadnom povysavani vsetkych kutov, rohov a najma aj pod kobercom - sacok z vysavaca uplne vyhodit :achtung: Blsky su potvory a ich larvy a vajicka dokazu v takomto "super" prostredi vydrzat niekedy aj niekolko mesiacov :-)
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 11:24

Reklamy

Odoslaťod Eva 12.9.2005 12:05

Nemame zatial skusenosti s blchami u maciciek,nastastie,ale ked mal blchy nas pes Ringo,vyhodili sme vsetko,samozrejme okrem pejska.Pelech,kobercek z budy,vsetko,co bolo s nim v kontakte.Nestretol sa so ziadnym kobercom,ale keby hej,boli by sme vyhodili aj ten...
Eva
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.5.2005 17:34

Reklamy

Odoslaťod janula 12.9.2005 12:22

Suhlasim s tebou Evi, treba sa niektorych veci uplne zbavit, my sme tiez pri nasom psikovi vyhodili deku, kozusinku na ktorej lezal ... a koberec sme niekolkokrat pretepovali, takysto aj sedacku.. I ked blsky mozu zvieratka chytit najma vonku, ale prevencia a hygiena je v tomto pripade velmi dolezita.. Takych blsiek a ich potomkov sa velmi tazko a niekedy aj velmi dlho zbavujete, pretoze dokazu byt schovane v tych najmensich sparach - dokonca aj medzi parketami a najma v rohoch a kutoch :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod figaro 23.10.2005 21:03

Ako na blchy? Podľa všetkého má aj môj kocúr blchy. Nenašiel som síce nič v jeho kožúšku, ale príznaky tomu nasvedčujú. Často sa škrabe a pod bradou som mu objavil červený fľak s vypadanou srsťou (asi si ju sám vytrhal tým škrabaním) Nie je to nič veľké ale bol som s ním u veterinára. Ten mu dal BOLFO púder, ktorý votrel do srsti a zároveň mu dal aj tabletku na odčervenie (Prazimec C), ktorá okrem červov pôsobí aj na ektoparazity, vrátane bĺch. Problém je ale v tom, že kocúr spáva s nami v posteli a ja mám už druhý deň na mojich nohách červené fľaky, podobné koprivke. Keď som to ukázal veterinárovi, povedal, že je to reakcia po uhryznutí blchou. Tak teda neviem. Živú blchu sa mi nepodarilo zbadať, ale na plachte som našiel fliačky zaschnutej krvi (vznikli pri cicaní krvi blchou?).
Ak sú to naozaj blchy neviem odkiaľ by sa v byte nabrali. Kocúra mám asi mesiac. Žije iba v byte a vôbec nechodí von. Neviem ako sa k blchám dostal. Škrabe sa iba posledné tri dni, aj u mňa sa fľaky na koži objavili asi pred dvomi dňami.

Čím dezinfikovať prostredie (posteľ)? Veterinár obporučil použiť horské slnko (UV žiarenie), vraj by to malo zabiť prípadné larvy.

Help me!
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 14:19

Reklamy

Odoslaťod rehssi 23.10.2005 21:37

Hlavne pozor- pouzitim nevhodneho odblsovacieho pripravku mozete macku aj zabit!!! Nevhodny znamena urceny psom. Najlepsie su pipety Frontline. Ale este ucinnejsie je macku najprv okupat v antiparazitnom sampone a potom doma alebo u veta aplikovat pipetu (to sa len kvapne medzi lopatky, dva dni sa to nesmie umyvat ani moc hladkat, potom bez obmedzeni). To kupanie je mozno dobre prenechat odbornikovy- mozes navstivit psi salon- v takmer vsetkych beru aj macky. Paplon aj matrac by bolo dobre nechat vycistit, no asi je to nakladne a hlavne neprakticke. Takze treba zohnat daky sprej a samozrejme co sa da hodit do pracky. Sustredte sa na vsetky(!) miesta, kde macka spava. Ne ten sprej sa opytajte veterinara a aplikovat aj viac krat ako treba:)
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 17:09

Reklamy

Odoslaťod rehssi 23.10.2005 21:41

Nevsimla som si tu UV lampu. Dobre myslene, no moc to nezabera.
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 17:09

Reklamy

Odoslaťod janula 24.10.2005 11:57

figaro napísal:Ako na blchy? Podľa všetkého má aj môj kocúr blchy. Nenašiel som síce nič v jeho kožúšku, ale príznaky tomu nasvedčujú. Často sa škrabe a pod bradou som mu objavil červený fľak s vypadanou srsťou (asi si ju sám vytrhal tým škrabaním) Nie je to nič veľké ale bol som s ním u veterinára. Ten mu dal BOLFO púder, ktorý votrel do srsti a zároveň mu dal aj tabletku na odčervenie (Prazimec C), ktorá okrem červov pôsobí aj na ektoparazity, vrátane bĺch. Problém je ale v tom, že kocúr spáva s nami v posteli a ja mám už druhý deň na mojich nohách červené fľaky, podobné koprivke. Keď som to ukázal veterinárovi, povedal, že je to reakcia po uhryznutí blchou. Tak teda neviem. Živú blchu sa mi nepodarilo zbadať, ale na plachte som našiel fliačky zaschnutej krvi (vznikli pri cicaní krvi blchou?).
Ak sú to naozaj blchy neviem odkiaľ by sa v byte nabrali. Kocúra mám asi mesiac. Žije iba v byte a vôbec nechodí von. Neviem ako sa k blchám dostal. Škrabe sa iba posledné tri dni, aj u mňa sa fľaky na koži objavili asi pred dvomi dňami.

Čím dezinfikovať prostredie (posteľ)? Veterinár obporučil použiť horské slnko (UV žiarenie), vraj by to malo zabiť prípadné larvy.

Help me!

No nezavidim ti figaro, blsiek a najma vajicok alebo lariev sa tazko zbavuje, odporucam tiez ten Frontline pre macicky pouzit na kocurika a co sa tyka postele, obliecok, vankusov, perin a tiez kobercov a vsetkeho, treba to vytepovat, vyprat a takych veci, v ktorych sa kocurik najcastejsie zdrziava uplne zbavit - vyhodit :achtung: Nezabudni po kazdom poriadnom povysavani vsetkych kutov a rohov sacok z vysavaca vyhodit, takisto odporucam vytepovat a vycistit nejakym dezinfekcnym prostriedkom na calunenie aj vasu postel alebo kresla a koberce :achtung: Spytaj sa aj v lekarni na nejake maste alebo pripravky pre ludi proti blskam.
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy