• Reklamy

bože môj - čo sú to za ľudia

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod Domi 28.9.2006 14:36

valalo napísal:A to si vravimme ludia... a urazame sa ked nam nahhodou niejkto povie "ty svina!" a to by sme mali byt praveze hrdi... tym "sviniam" a ostatnym zvieratkam nesiahame ani po paty! :cat81:

Máš pravdu :-( .
Zvieratká nemajú tak vyvynutý rozum, ako my, ľudia ale veľa krát si pripadám, akoby to bolo naopak :-(
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod valalo 29.9.2006 15:15

strasne... ziadne zviera nie je schopne toho co my ludia. Ked zviera zabije ine zviera, vycsinou kvoli potrave, zo strachu, v sebaobrane, alebo ked je chore. Ale neviem o nijakom, co by sa spravalo ako my ludia, ublizujeme a zabijame ich a vlaastne aj seba navzajom len z roztopase... z nudy, z frajeriny, sebectva, len-tak, sami nemame dovod. Je to svinstvo... strasne slabosstvo... vrhnut sa na slabsieh len preto, aby sme si ulahodili alebo nieco dokazali... ubohe :zhebni:

:cat68: :cat81: :hearth:
Naposledy upravil valalo dňa 9.2.2007 20:23, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Založený: 25.6.2006 9:31

Reklamy

Odoslaťod kamka 30.9.2006 11:13

valalo napísal:strasne... ziadne zviera nie je schopne toho co my ludia. Ked zviera zabije ine zviera, vycsinou kvoli potrave, zo stracho, v sebaobrane, alebo ked je chore. Ale neviem o nijakom, co by sa spravalo ako my ludia, ublizujeme a zabijame ich a vlaastne aj seba navzajom len z roztopase... z nudy, z frajeriny, sebectva, len-tak, sami nemame dovod. Je to svinstvo... strasne slabosstvo... vrhnut sa na slabsieh len preto, aby sme si ulahodili alebo nieco dokazali... ubohe :zhebni:

:cat68: :cat81: :hearth:

Ahoj Valalo!

Tema agresivity a agresivneho spravania zvierat aj ludi je vyborne rozobrana v knihe Konrada Lorenza - Takzvane zlo. Napriek tomu, ze autor je nositelom Nobelovej ceny, nie je to "tazke" citanie. :-)
Kamka :cica2:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 23.8.2006 16:04

Reklamy

Odoslaťod valalo 3.10.2006 11:13

kamka napísal:Ahoj Valalo!

Tema agresivity a agresivneho spravania zvierat aj ludi je vyborne rozobrana v knihe Konrada Lorenza - Takzvane zlo. Napriek tomu, ze autor je nositelom Nobelovej ceny, nie je to "tazke" citanie. :-)

Dakujem uz ju aj zhanam :-)
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Hascor 3.10.2006 13:01

Maju ju v Martinus-e aj v ekoobchode Zivica (tu je lacnejsia). Tolko moje patranie po nete:) Uz som si ju poprosil na Vianoce:)
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod valalo 3.10.2006 13:10

Da sa aj pozicat uz ju mam v matici zajednanu
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod kamka 5.10.2006 6:56

Prijemny citatelsky zazitok! :-)
Kamka :cica2:
Obrázok používateľa
kamka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 23.8.2006 16:04

Reklamy

Odoslaťod valalo 5.10.2006 10:47

kamka napísal:Prijemny citatelsky zazitok! :-)

Dakujem!!! :D :-)
Obrázok používateľa
valalo
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod hubinka 7.2.2007 14:25

práve som sa zaregistrovala, a mala som možnosť prečítať si, čo všetko ste tu napísali. Ani na to nemám slov. Je hrozné, čo dokáže malé dievča, čo potom dokáže dospelý chlap. :evil: Ale chcela by som všetkým milovníkom mačičiek povedať niečo, čo mám na srdci. Vždy, keď čítam niečo také otrasné ako tu skoro vždy sa rozplačem. Ja som taká citlivá duša a je hrozné, čo sa na tomto svete deje. Je mi z toho zle. Ale len pre útechu všetkým. Kým my sa budeme s našimi miláčikmi prechádzať po dúhovej lúke v nebíčku, oni sa budú smažiť v pekle. Pretože božie mlyny melú pomaly, ale isto. Verte mi. :evil:
hubinka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.2.2007 14:14

Reklamy

Odoslaťod Domi 7.2.2007 17:20

Súhlasím s Tebou :-)
Priznám sa, aj ke´d to tak možno nevyzerá keď tak píšem, ale aj ja som veľmi citlivá . Niekedy sa mi z toho spolužiaci smejú, ale mňe to nevadí. :-)
Keď zomrela Peťke Lilka, pri počítači som sa rozplakala. Aj keď som mačičku nepoznala, viem aké to je, keď vám zomrie mačička :-(
Aj pri takýchto príbehoch mi je do plaču.
Máš pravdu: Božie mlyny pomaly melú, ale isto!
Keď odtrhneme kvet, zvädne,
keď chytíme motýľa, zahynie.
Vtedy pochopíme, že prírody sa
môžeme dotýkať len srdcom.

Dominika :-)
Domi
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 14.5.2006 11:59

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 26.2.2007 19:17

Prave davali na markíze v správach ako nejakí fagani zapálili mačičku :velmismutny: :cat44: Preboha ako to mozu? :ikillyou: :zhebni:
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod Petuska 26.2.2007 19:46

Fluffy, ja som to nevidela ale mamina mi hovorila... :smutny:
Je to príšerné! Ja už neviem, čo mám robiť, ako sa k tomu mám stavať... proste nechápem, ako takí šialení ľudia môžu existovať! :evil:
A navyše, zvieratká sú nevinné stvorenia! Za nič nemôžu! Tým hlupákom prajem to najhoršie! Viem, že druhým sa nemá priať nič zlé, ale oni si to zaslúžia! A vôbec neľutujem to, čo im prajem! Dúfam, že za to budú trpieť trojnásobne viac ako tá mačička!

:velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:

Mimochodom, Domi, ďakujem, že si so mnou prežívala stratu mojej Lilinky. Bolo to pre mňa veľmi ťažké a ešte stále som sa z toho celkom nespamätala... a určite na to nikdy nezabudnem.
Ja patrím tiež medzi tie citlivé duše... je mi hrozne do plaču keď počujem, aké hrozné veci sa dejú! A hlavne keď sa dejú činom nejakých hlúpych a nenormálnych ľudí! :evil:
Na tomto fóre som si tiež už mnohokrát poplakala... :velmismutny: napríklad keď Julke zomrela Miňonka... Julku som vtedy ešte poriadne nepoznala ale napriek tomu som s ňou prežívala všetku tú bolesť... vedela som si predstaviť, aké je to strašné, a to bolo ešte predtým, ako Liluška odletela do nebíčka... :smutny:

Ja len pevne verím, že tým hlúpym ľuďom sa to vráti a raz, ak nie počas života tak po smrti, sa dočkáme spravodlivosti- a oni za to zaplatia!
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Video

Odoslaťod Peter Polák 26.2.2007 20:01

Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 26.2.2007 20:14

Hrozne video, no bohuzial taketo veci sa tu uz deju davnejsie, vzdy si nejaki dementni "pubertaci" robia dobre tyranim zvierat, dufam teda, ze ich v tomto pripade chytia a riadne potrestaju nielen policia a prislusne urady, ale aj rodicia. Keby to spravilo moje dieta, tak ho "zmasakrujem" :ikillyou:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Vzjadrenie Slovenské mačky o.z.

Odoslaťod Peter Polák 26.2.2007 20:17

Pre všetkých návštevníkov fóra.

CATS.SK a Občianske združenie Slovenské mačky sú pobúrené videom, ktoré odvisielala TV Markíza v televiznych novinách. Preto žiadame všetkých, aby vyjadrili svoju poburenie a poslali e-mail priamo Ministrovi vnútra minister@minv.sk . žiadajte rýchle vyšetrenie prípadu, zverejnenie mien páchateľov a najprísnejšie tresty! Slovenské mačky, o.z. bude posielať podobny e-mail. Prípadne spíšte petíciu a podpíšte ju.

Slovenské mačky, o.z.
Naposledy upravil Peter Polák dňa 26.2.2007 20:45, celkovo upravené 1 krát.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb