• Reklamy

Maciatko robi prieky :)

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: Maciatko robi prieky :)

Odoslaťod elienta 27.11.2012 20:52

Mačka nieje pre Vás vhodné zvieratko.
Nájdite jej nový domov a zrátajte koľko ste ušetrili.

A s tým dieťaťom si to rozmyslite. To že "dieťa má výhody" je len propaganda - tak ako, že mačka je milé, poslušné zvieratko.
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 27.11.2012 21:06

Uz by vam mohlo zapnut, ze macicka pre vas nie je. Dufam, ze vam co anjskor zhodi par modelov, aby vam to naozaj zaplo a konecne jej najdete niekoho vhodnejsieho. Alebo, ze sa to podari s tou salkou, co najrychlejsie, ved na nic ine necaka. To by bol konecne vhodny vychovny moment (citaj vyprask) pre vas.
Je mi vas uprimne luto, vidite len a len peniaze a dufam, ze toto forum, si skor ci neskor precita aj vasa priatelka a pochopi s kym je a co najskor vezme nohy na ramena. Kupte si tamagotchi alebo plysove zviera, splni vase ocakavania a bude klud. Vy nechcete macku, vy nechcete radu, vy chcete pocut, ze ste geni(t)alny a ze ste uboha obet macky. Ale obet je to maciatko, o ktorom viete prd makovy a nezaujimaju vas jeho potreby ani nic, len ste chcel dlhosrsteho plysaka, ktory sa zapina a vypina. Ale to ste si mohli usetrit kopec penazi a kupit toto. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf je to dlhosrste, da sa vypnut a mozete to hladkat, ked si najdete naladu.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 27.11.2012 21:22

Tu zase ja lutujem vas....tak ako vy vsetky lutujete moje maciatko. Urobili ste zo seba sluhu pre vase zvieratka, kvoli ktorym nemate cas na normalny zivot a zijete iba pre ne. A nevravte mi ze pri takom pocte zvierat na 44m2 vam ostane cas aj na sebe a svoje potreby, a stravu a starostlivost o vsetky zvieratka kryjete z priemerneho cca 500e platu. Neberte to ako navazanie sa do vas, ale ako konstatovanie holeho faktu. Pretoze to skratka neni mozne.

:D tak dakujem za lutost. Ale nie je jej treba. Mam normalny zivot, malicko nadpriemerny plat a vsetko sa da, ked sa chce. Svoj zivot si zijem normalne, chodim na dovolenky, vylety, na drink do mesta. Asi ako kazdy normalny clovek. Nie som cely den doma a ani nemusim byt. Nie som nikoho otrok, len mam svoju zalubu - pomoc nechcenym zvieratam.

Aj prave teraz ked toto pisem tak cica lozi kade-tade,a dnes sa zrovna naucila zaliezt za TV, opat ku kablom (kam inam, ze). Zvysujem na nu hlas, vravim jej "nono" - to jej vravim vzdy ked nieco nechcem aby robila. A ona? Ani sa neobzre, ignoruje ma kompletne. Tak ju chytim, frcnem jej do tvare vodu z ostrekovaca a pustim ju na zem (nebojte, z malej vysky). Takze, ako by ste toto riesili vy? Kable nemam kam skryt, pretoze mam istym sposobom riesenu skrinu s TV a veci okolo. Uz zo 3x som musel za nou odbehnut, za cas kym pisem tento prispevok. A to este zo 2x vliezla nazad tam, skade som ju vyhodil. Takze by jej mohlo zapnut, ze nechcem aby tam sla. A sama videla ze tam nic zaujimaveho nieje.

Stale nechapete a nechcete chapat - mate doma extreme male maca, ktore este malo byt so svojou matkou a surodencami. Maca je cely den samo doma a po vasom prichode sa mu dostane akurat kriku a vody do tvare. Robi, co nema? Ukazte mu inu cinnost. Vezmite macaciu udicu a hrajte sa s nim. Alebo lopticku, laser, cokolvek.

Preco si teda macka nevie aj sama zobrat lopticku (ma ich po byte rozhadzanych asi 3) a hrat sa? Preco proste nevie pochopit, ze ked ma vidi pri istej cinnosti (napr. sedenie za pc), tak sa proste hry so mnou nedocka, lebo robim ine veci? Ked uz kazdy vravi o mackach ake su inteligentne? Tak ako je to? Na tieto otazky a vase riesenie prihody popisanej vyssie, by som si rad precital.

Ja neviem shiro, vas by bavilo hadzat si loptu o stenu? To by ale bolo zabavy, co? Maca neriesi, ze vy sedite za PC. Maca je stastne, ze vas ma doma a VYZADUJE vasu pozornost. A tak to este zopar mesiacov bude. Macky inteligentne naozaj su, ale vase starosti o PC a modely su to posledne, co by ich zaujimalo, pretoze pre ne nemaju ziadnu hodnotu.Istu chvilu trva, kym sa macka nauci, co smie a co nie, ono to nie je tak, ze vy si zmyslite, a uz to vie. Moje macky vsetky pocuvaju na meno a zvycajne aj na zakaz, ale niekedy proste nemaju naladu a aj tak si urobia po svojom.

Pretoze nemienim v buducnosti riesit veci, ked mi rozblaznena macka vyleje obsah hrnceka na beziace pc (skoda cca 600e), zhodi mi (nie lacne) plastove modely, ktore takto dolame (som hobby modelar a zopar ich mam na polickach vysoko, kam zatial nevylezie), pripadne pri jej oblubenom prehryzani kablov sposobi skrat a podpali byt?
Na tieto otazky by som rad pocul vasu odpoved, ako by ste to riesili vy, milovnici maciek.

Nuz, ze vam macka nieco znici, s tym treba ratat. Lebo stat sa moze vselico. Vy ste ten, co ma viac rozumu a mate davat pozor, aby sa tieto situacie nediali. Modely strcte smelo do skrine, skor neskor sa macka dostane na vsetky policky. Kable skuste pretriet citronovou stavou/silnym parfumom/odpudzovacim sprejom/chilli pastou/atd.

znova opakujem, najdite tomu macatu novy domov. Jednoducho nie ste "zvieratkovy" clovek a podla mna ani nikdy nebudete. Mat zviera so seboou nesie iste obmedzenia a povinnosti, inak to nejde. Vy proste nie ste ochotny s tym nieco robit. Maca trestate namiesto toho, aby ste mu venovali pozornost. Robite to zle a nechcete to pochopit, lebo vidite len seba, nedokazete sa na to pozriet z ineho uhlu.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod catca 28.11.2012 11:58

Z celej debaty je zrejmé jedno: mačička, ktorá vás "nevie pochopiť, že sedíte za PC" sa pre vás nehodí. Skúste nejakú s IQ nad 130, ktorá to pochopí.Ale prosím vás určite neskúšajte dieťa, lebo to nepochopí, že keď sa mu režú zúbky alebo ho bolí bruško, alebo je nedajbože smutné, tak vy musíte akurát sedieť za PC. Alebo ísť na drinh do mesta.... Skúste rozmýšľať aj v iných intenciách, ako "JA, JA, JA....."
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod shiro 28.11.2012 16:51

AndreaO napísal:Uz by vam mohlo zapnut, ze macicka pre vas nie je. Dufam, ze vam co anjskor zhodi par modelov, aby vam to naozaj zaplo a konecne jej najdete niekoho vhodnejsieho. Alebo, ze sa to podari s tou salkou, co najrychlejsie, ved na nic ine necaka. To by bol konecne vhodny vychovny moment (citaj vyprask) pre vas.
Je mi vas uprimne luto, vidite len a len peniaze a dufam, ze toto forum, si skor ci neskor precita aj vasa priatelka a pochopi s kym je a co najskor vezme nohy na ramena. Kupte si tamagotchi alebo plysove zviera, splni vase ocakavania a bude klud. Vy nechcete macku, vy nechcete radu, vy chcete pocut, ze ste geni(t)alny a ze ste uboha obet macky. Ale obet je to maciatko, o ktorom viete prd makovy a nezaujimaju vas jeho potreby ani nic, len ste chcel dlhosrsteho plysaka, ktory sa zapina a vypina. Ale to ste si mohli usetrit kopec penazi a kupit toto. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf je to dlhosrste, da sa vypnut a mozete to hladkat, ked si najdete naladu.

Ok, hned ako nieco drahe rozmlati, poslem vam fakturu. A uvidime ci sa budete rovnako smiat aj potom. Je extremne trapne sa takto rehotat ze "bodaj by vam..." nezda sa vam? Vam asi pride normalne ked vam zviera rozdrbe byt, alebo nieco podobne, ste masochistka, ze si to uzivate? Rada umyvate zacuranu podlahu v obyvacke do polovice? Bavi vas menit roztrhane zaclony? Ste rada ked vam zvieratko rozmlati vazu za 60e co ste si kupili minuly tyzden alebo dostali do daru? A toto je len zopar prikladov.

Preto chcem tomu predist. Nepotrebujem robotu naviac po rozbehanom pracovnom dni, upratovat cely byt a podobne. Uz som to tuna zdovodnil dostatocne, opakovat sa nebudem. Chcem najst s maciatkom spolocnu cestu.

Priatelka velmi dobre vie ake su moje priority a co odo mna moze cakat, sme spolu 4 roky. Ziadne problemy vo vztahu nemame. Bez penazi skratka nieje byt, potraviny a ani zdravie, takze uvazovat cisto len v citovej oblasti je hodne velka blbost.
elienta napísal:Mačka nieje pre Vás vhodné zvieratko.
Nájdite jej nový domov a zrátajte koľko ste ušetrili.
A s tým dieťaťom si to rozmyslite. To že "dieťa má výhody" je len propaganda - tak ako, že mačka je milé, poslušné zvieratko.

Deti som si uzil az az ako som minule pisal, viem co to obnasa.
miusiatko napísal:Stale nechapete a nechcete chapat - mate doma extreme male maca, ktore este malo byt so svojou matkou a surodencami. Maca je cely den samo doma a po vasom prichode sa mu dostane akurat kriku a vody do tvare. Robi, co nema? Ukazte mu inu cinnost. Vezmite macaciu udicu a hrajte sa s nim. Alebo lopticku, laser, cokolvek.

Kriku a vody sa jej dostane jedine vtedy, ked robi co nema a lozi kam nema. inac sa s nou hram ked napr. pozeram TV a nepracujem, po prichode domov ju kutlujem a podobne. Nieje to len o tom ze hned ako so doma po nej kricim a mlatim ju.
miusiatko napísal:Ja neviem shiro, vas by bavilo hadzat si loptu o stenu? To by ale bolo zabavy, co? Maca neriesi, ze vy sedite za PC. Maca je stastne, ze vas ma doma a VYZADUJE vasu pozornost. A tak to este zopar mesiacov bude. Macky inteligentne naozaj su, ale vase starosti o PC a modely su to posledne, co by ich zaujimalo, pretoze pre ne nemaju ziadnu hodnotu.Istu chvilu trva, kym sa macka nauci, co smie a co nie, ono to nie je tak, ze vy si zmyslite, a uz to vie. Moje macky vsetky pocuvaju na meno a zvycajne aj na zakaz, ale niekedy proste nemaju naladu a aj tak si urobia po svojom.

Myslim ze macka je dost stastna ked si moze labkami kopat lopticku. inac by ju to pol hodinu vkuse nebavilo, nie? Vcera sa hadam aj dve hodiny hrala s ruksakom co sme mali polozeny na zemi.
miusiatko napísal:Nuz, ze vam macka nieco znici, s tym treba ratat. Lebo stat sa moze vselico. Vy ste ten, co ma viac rozumu a mate davat pozor, aby sa tieto situacie nediali. Modely strcte smelo do skrine, skor neskor sa macka dostane na vsetky policky. Kable skuste pretriet citronovou stavou/silnym parfumom/odpudzovacim sprejom/chilli pastou/atd.

Nikto nema oci vsade a vzdy na nu pozor nedam. Ako zabranim aby nieco nerobila ked niesom cez den doma? nijak. Modely nikam nedam, lebo nieje kde. Uz som toto riesil.
miusiatko napísal:znova opakujem, najdite tomu macatu novy domov. Jednoducho nie ste "zvieratkovy" clovek a podla mna ani nikdy nebudete. Mat zviera so seboou nesie iste obmedzenia a povinnosti, inak to nejde. Vy proste nie ste ochotny s tym nieco robit. Maca trestate namiesto toho, aby ste mu venovali pozornost. Robite to zle a nechcete to pochopit, lebo vidite len seba, nedokazete sa na to pozriet z ineho uhlu.

z akeho ineho uhlu? uz niekolko krat som pisal, ze to chcem vyriesit tak, aby sa macka prisposobila istemu zivotu v byte. trestam ju len ked robi nieco zle.
catca napísal:Z celej debaty je zrejmé jedno: mačička, ktorá vás "nevie pochopiť, že sedíte za PC" sa pre vás nehodí. Skúste nejakú s IQ nad 130, ktorá to pochopí.Ale prosím vás určite neskúšajte dieťa, lebo to nepochopí, že keď sa mu režú zúbky alebo ho bolí bruško, alebo je nedajbože smutné, tak vy musíte akurát sedieť za PC. Alebo ísť na drinh do mesta.... Skúste rozmýšľať aj v iných intenciách, ako "JA, JA, JA....."

Preto som sa pytal ako ju daco takeho naucit alebo jej to dat neskodnym sposobom najavo, ak je to mozne. Je to elementarna logika, chapat, ze ked je dakto v stave A, tak nerobi stav B. Skratka aky je problem pochopit, ze ked ma vidi sediet na stolicke a pozerat do tej svietiacej veci, tak sa s nou nebudem hrat? Proste toto ju casom naucit, chcel som vediet ci sa to da.

Clovek sem pride aby sa podla niekoho rady / niecoho odskusaneho mohol naucit spolunazivat s mackou a len sa dozvie aky je kruty a neviem co, lebo niesom podobny blazon ako daktori,ktori macke prepacia aj keby im oci vyskriabala. Co je zle na tom, stanovit macke mantinely aby sa prisposobila?
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 28.11.2012 17:29

Uz by vam mohlo zapnut, ze macicka pre vas nie je. Dufam, ze vam co anjskor zhodi par modelov, aby vam to naozaj zaplo a konecne jej najdete niekoho vhodnejsieho. Alebo, ze sa to podari s tou salkou, co najrychlejsie, ved na nic ine necaka. To by bol konecne vhodny vychovny moment (citaj vyprask) pre vas.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Odoslaťod elienta 28.11.2012 17:30

Neviem o čom tu ešte "točíte" !
O mačku tu nejde. Ide len o provokovanie za každú cenu.
Ako terapiu Vám odporúčam návštevu ZOO. Dajte sa zavrieť tigrom do výbehu. Mačičky Vám iste vysvetlia "elementárnu logiku".

:cat29:
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod JancaB 28.11.2012 22:00

Vy ste to nepochopil správne. Títo ľudia vám radia, snažíme sa všetci čo sme sa do tejto diskusie zapojili len vy nechcete počúvať. Mačka nie je pes, nedá sa vycvičiť a nikdy nebude poslúchať na slovo. Trestaním docielite iba to, že sa vám bude vyhýbať a možno ešte viac robiť na prieky. Každý kto si zaobstará zvieratko musí počítať s tým, že to zvieratko niečo poničí, zhodí, rozhryzie. Táto debata je úplne ale úplne zbytočná. Vy nechcete tolerovať mačaciu povahu, jej prirodzenosť a chcete z nej urobiť plyšáka čo si sadne kde ho položíte. Lenže smola, takto to nefunguje.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod shiro 29.11.2012 15:51

Chapem ze macka nieje pes, vsetko co chcem je len ju nejak "vybrusit" aby proste vedela co moze a co nie. Necakam od nej poslusnost na slovo. A tiez sa chcem vyhnut moznym skodam ktore moze sposobit, preto som sa opytal, ze co by bolo najlepsie spravit v situacii ktoru som opisal na zaciatku.

Ostatok bola len omacka a postranny pokec, z ktoreho som vysiel ako zly ja, lebo nemienim (ako niektori z tunajsieho osadenstva) skakat tak, ako macka piska, zodrat sa pre nu a sluzit jej. A tiez sa chcem vyhnut zbytocnej praci nasledujucej po zbytocnych skodach sposobnych mackou, pretoze si nepotrebujem pridavat pracu navyse.

Inac s macickou nemam problem, hram a maznam sa s nou po prichode domov v ramci moznosti, napr. vcera ked som dival TV, tak zo hodinu nahanalo to macacie pierko na palicke, ktorym som mu maval.
shiro
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod kolieskova 29.11.2012 18:18

Este som chcela trochu obhajit mackarov. Nemyslim si, ze som otrokom macky len preto, ze ked my zomieral kocurik, tak som bola ochotna dat aj neviem co, aby tu ostal. Radsej by som bola hladna, ak by to malo znamenat, aby zil. Bohuzial nepomohlo. Ale nerobila som to z "otroctva" ani sialenstva, ale preto, ze som ho neskutocne lubila a kocurik naplnal moj zivot radostou (samozrejme nepochopi tan, kto nezazil).. A aj napriek tomu, ze sme s nim mali obcas problemy.
Inak, pripada mi dost divne, ze so svojou priatelkou este ani spolu nebyvate a uz ste si vzali na seba taky velky zavazok. Je to trosku nezodpvedne aj od nej.
Maciatko bude este dlho hrave. Skuste si trochu toho casu za PC odrieknut a venovat sa mu. Ved to zasa nie je taka namahava praca, hrat sa s mackou. Bohuzial, ako ste spominali "macka nie je clovek" a preto naozaj NEPOCHOPI, co vy potrebujete. Tak to od nej ani neziadajte.

Na zaver jedna prosba. Prosim, ale naozaj vazne Vas prosim, velmi zvazte, ci skutocne chcete mat dieta. Lebo, ak by moj manzel povedal, ze vyse 90% prace je na matke, tak ho asi zahlusim. To, ze ste s dietatom niekoho ineho par hodin, este neznamena, ze viete presne, co to obnasa. Nejde totiz o to, dieta mat, ale sa mu venovat, tak ako matka, tak aj otec (ved ho splodili spolu). Pretoze dieta potrebuje, vyzaduje, nici, nepocuva a nenecha vas oddychovat ani sediet za PC. Tak podobne je to aj so zadovazenim macicky.
Prosim neberte to ako nejaky utok. Len chcem povedat, ze evidentne nie ste zreli ani na maciatko, nie to na dieta. A ak sa rozhodnete predsa len mat dietatko, tak mat macicku je uplne idealny sposob, ako sa pripravit na problemy, radosti, zodpovednost a hlavne trpezlivost. Myslim si, ze lepsia skola sa uz neda vymysliet, aj ked to nie je uplne to iste, ale je to velmi podobne.

Prajem Vam, aby ste nasli nejaky sposob spoluzitia. Mal by to vsak byt kompromis. Nech sa Vam dari vsetkym.
kolieskova
Nováčik
Nováčik

Založený: 16.1.2010 21:17

Reklamy

Odoslaťod kolieskova 29.11.2012 18:31

A este som chcela dodat, ze ja som zvazovala tri roky, kym som si zadovazila maciatko s PP. Rozmyslala som o financiach, case a priestore. A to som uz mala skusenosti s chovom domacich maciciek. Stale som vahala, ale potom som si povedala: "tak uz tri roky tu rozmyslas, tak to zrejme nebude len nejaky rozmar, asi ju naozaj chces" . Tiez som nemala hned peniaze, tak som trosku prisetrila a bolo. Zatial sa nam maciatka nepodarili (macicku uz mame pomaly treti rok), takze vratenie investicie nulove, ale nelutujem ani jedno euro, ani jedno jedine...
kolieskova
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Lilamacicka 1.12.2012 19:43

No čítala som si Vás príspevok a jedno Vám poviem. Veľmi si vážte to, aká je vaša mačička besná. Teraz je to ten najkrajší čas. Keď ju ešte všetko zaujíma, keď ešte nevie brzdiť všetkými štyrmi labkami a robí kotrmelce vždy, keď zabrzdí...alebo keď unavená odpadne na posteli....alebo keď vám vyskočí na nohy a od únavy zaspí. A keď sa hrá v záchodíku? Veď to je krásne! Dospelá mačka toto už väčšinou nerobí. Teda aspoň tá moja. Teraz tu akurát chrápe na škrabadle....na chvíľu sa zobudí, zriedka sa chce hrať, napapá sa a ide spať. Iste aj to má svoje čaro. Ale teraz keď uteká, tak vie brzdiť, už pozná svoje možnosti, chvíľu sa pohrá, potom sa zadýcha... Proste dospelák :-) Ako veľmi by som si priala tie bláznivé mačiatkovské časy... :hearth: .
Zuzana
Obrázok používateľa
Lilamacicka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 1.4.2011 19:32
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Zuzana

Reklamy

Odoslaťod shiro 1.12.2012 20:32

Lilamacicka napísal:No čítala som si Vás príspevok a jedno Vám poviem. Veľmi si vážte to, aká je vaša mačička besná. Teraz je to ten najkrajší čas. Keď ju ešte všetko zaujíma, keď ešte nevie brzdiť všetkými štyrmi labkami a robí kotrmelce vždy, keď zabrzdí...alebo keď unavená odpadne na posteli....alebo keď vám vyskočí na nohy a od únavy zaspí. A keď sa hrá v záchodíku? Veď to je krásne! Dospelá mačka toto už väčšinou nerobí. Teda aspoň tá moja. Teraz tu akurát chrápe na škrabadle....na chvíľu sa zobudí, zriedka sa chce hrať, napapá sa a ide spať. Iste aj to má svoje čaro. Ale teraz keď uteká, tak vie brzdiť, už pozná svoje možnosti, chvíľu sa pohrá, potom sa zadýcha... Proste dospelák :-) Ako veľmi by som si priala tie bláznivé mačiatkovské časy... :hearth: .

Ano, je to pekne, tiez sa s nou tesim ked sa spolu hrame. :-)

kolieskova napísal:Este som chcela trochu obhajit mackarov. Nemyslim si, ze som otrokom macky len preto, ze ked my zomieral kocurik, tak som bola ochotna dat aj neviem co, aby tu ostal. Radsej by som bola hladna, ak by to malo znamenat, aby zil. Bohuzial nepomohlo. Ale nerobila som to z "otroctva" ani sialenstva, ale preto, ze som ho neskutocne lubila a kocurik naplnal moj zivot radostou (samozrejme nepochopi tan, kto nezazil).. A aj napriek tomu, ze sme s nim mali obcas problemy.

No toto je priamo v konflikte s mojou zasadou "nesposobuj problemy inym". Takze nieco podobne cakam aj od ineho cloveka alebo ineho ziveho tvora. Ako som pisal, keby som bol ja tak chory, ze kvoli mne by zvysok rodiny nemal co jest alebo by mal existencne problemy, sam im poviem o eutanazii. Preto aj od inych ludi ocakavam, ze v takomto pripade nebudu pozadovat odo mna (alebo inych clenov rodiny) aby sme ostali na mizine alebo bez strechy nad hlavou. Pride mi to strasne sebecke.
kolieskova napísal:Inak, pripada mi dost divne, ze so svojou priatelkou este ani spolu nebyvate a uz ste si vzali na seba taky velky zavazok. Je to trosku nezodpvedne aj od nej.
Maciatko bude este dlho hrave. Skuste si trochu toho casu za PC odrieknut a venovat sa mu. Ved to zasa nie je taka namahava praca, hrat sa s mackou. Bohuzial, ako ste spominali "macka nie je clovek" a preto naozaj NEPOCHOPI, co vy potrebujete. Tak to od nej ani neziadajte.

Ano, stale spolu nebyvame, postupne sa to ale predlzuje, teraz je to tak 4dni z tyzdna. Jej rodkaci si musia odvyknut ze ju maju doma, vsak to poznate :-) Na druhej strane, nemam problem jej povedat, co od nej ocakavam (kedykolvek) a ak s tym nesuhlasi, tak nech caka nasledky, nakolko byt je moj a kolnicku siz neho robit nenecham. Dal som nan vsetky svoje uspory. Takze pokial by sa nechcela o macku starat spolu so mnou, tak ju jednoducho dam prec, lebo sam to robit nebudem a nebudem brat ohlad na jej nazor, pretoze sme sa dohodli ze maciatko je nas oboch, budeme ho obaja mat radi a starat sa o neho.
kolieskova napísal:Na zaver jedna prosba. Prosim, ale naozaj vazne Vas prosim, velmi zvazte, ci skutocne chcete mat dieta. Lebo, ak by moj manzel povedal, ze vyse 90% prace je na matke, tak ho asi zahlusim. To, ze ste s dietatom niekoho ineho par hodin, este neznamena, ze viete presne, co to obnasa. Nejde totiz o to, dieta mat, ale sa mu venovat, tak ako matka, tak aj otec (ved ho splodili spolu). Pretoze dieta potrebuje, vyzaduje, nici, nepocuva a nenecha vas oddychovat ani sediet za PC. Tak podobne je to aj so zadovazenim macicky.

90% prace je na matke uz z principu, ze je 2r s dietatom doma na materskej. Ja pridem o piatej vecer z prace, takze beztak je s nim doma, ci chce alebo nie. Vikedny su jasne, to sme doma obaja. . Po dvoch rokoch je to jasne, to sa uz vrati do prace (ak ju ma v dnesnej dobe) a dieta ide do skolky a pod. A ako som pisal predtym, dieta je u mna ina priorita v starostlivosti, ako zvieratko.
kolieskova napísal:Prosim neberte to ako nejaky utok. Len chcem povedat, ze evidentne nie ste zreli ani na maciatko, nie to na dieta. A ak sa rozhodnete predsa len mat dietatko, tak mat macicku je uplne idealny sposob, ako sa pripravit na problemy, radosti, zodpovednost a hlavne trpezlivost. Myslim si, ze lepsia skola sa uz neda vymysliet, aj ked to nie je uplne to iste, ale je to velmi podobne. .

Neberiem, chapem co chcete povedat. Rozpravali sme sa s priatelkou podobne, ze maciatko je pripravka na dieta :-)
shiro
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod kolieskova 2.12.2012 17:03

juuj a zabudla som este nieco, co by vam mozno pomohlo. aspon na chvilku :). skuste kocurnik. je to taka bylinka,co pritahuje macicky. zvyknu to davat aj do takych platenych vrecusok a maciatko zabavite aspon na 20 minut. potom trosku vyzera ako zdrogovane (nevie sa od toho odtrhnut) no bohuzial to neplati pre vsetky macky, niektore su voci tomu imunne. Ale za pokus to stoji a je to celkom financne nenarocne. mozete to robit tak, ze ked budete chciet na chvilu pokoj, tak jej to hodite a potom, ked sa dohra, tak jej to odlozite. u nas to funguje, tak drzim palce :)
kolieskova
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod shiro 3.12.2012 19:06

Dakujem za tip, vyskusam. Zatial to vyzera, ze pomohol citron, maciatko uz len vbehne ku kablom ale nevidel som zatial ze by ich hryzlo.
shiro
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

• Reklamy
fb