• Reklamy

Maciatko robi prieky :)

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Maciatko robi prieky :)

Odoslaťod shiro 18.11.2012 21:07

Ahojte chcem sa opytat ci dakto nemal podobny problem.
Mame 2mes maciatko maine coon a v poslednom case pozeram ze zacalo ako keby trucovat, alebo pkusat trpezlivost. Samozrejme by sa ako kazde maciatko vkuse len hralo, no ked pridem z prace tak mam na programe kopu inych veci ako sa hodinu hrat s mackou..... Po tom c zisti ze ju ignorujem tak zacne robit rozne blbosti, ako keby schvalne. Napr vbehne do zachoda a len tak si tam prehrabuje vystelku a hra sa tam, pripadne lezie kam nema. Ona dobre vie kam nechcem aby sla lebo vzdy ju odtial vyzeniem a dostane do ksichtiku vodu z rozstrekovaca. Pripadne este zacne posuvat po zemi misku s vodou a hra sa s nou z coho je na podlahe samozrejme mlacka a kopa vykydnutej vody.

Chcem sa opytat ako macke vysvetlit ze nak sa proste hra sama a chcem mat kus aj klud, pretoze neni takto mozne poriadne doma robit nic, clovek aby furt daval pozor co zase rozbabre alebo zhodi. Najvacsi problem je prave ked som doma sam a nemam na nu jednoducho par hodin cas. Samozrejme pri prichode sa s nou privitam a pomojkam ju no trva to obycajne tak 5 minut a bud ju potom polozim alebo mi ona sama z ruk zoskoci.

Zatial ju proste ignorujem alebo odhanam a ked spravi daco zle nasleduje trest vodou, pripadne vyhadzov z daneho miesta. Ale ju to akokeby bavi a kludne to spravi znova.

Takze co spravit aby sa naucila nejakym moresom a zvykla si? Viem ze macku nikdy nevychovam ale chcem ju naucit nejakym medziam.
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: Maciatko robi prieky :)

Odoslaťod AndreaO 19.11.2012 7:19

Vratit ho majitelovi a kupit si plysove. Zjavne nemate cas na macicku a neviete o nich nic a kupili ste si mnozitelske maciatko, ktore este mesiac ma byt pri mame. Radsej mu najdite niekoho, kto sa mu bude venovat.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 19.11.2012 11:12

vela ludi si stale mysli, ze macky su solisti.... nie je to pravda. Zvlast male macata potrebuju vo svojom zivote spolocnost.
Najjednoduchsie riesenie je mat macata dve - spolu sa vyhraju a vyblbnu a vasou ulohou ostane len mojkanie a krmenie. Nemozete ocakvat, ze macacie dieta sa cely den vyhra samo a vam da pokoj, ked pridete domov, rovnako ako to neocakavate od ludskeho dietata.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 19.11.2012 11:32

Polozim Vam zakladne otazky. Preco mate macku. Co od nej ocakavate?
A teraz sa vzite do koze Vasho maciatka. Zavrite sa na 8 hodin do miestnosti bez mobilu, telefonu a netu. Mozete tam ma spolocenske hry, ale knihy su zakazane, detto televizia a radio. Mozete sa len pozerat z okna, hrat s hrami a to je vsetko. Ked pride niekto po tych
8 hodinach domov, pozdravi Vas a ide si robit svoje. Co budete robit? Mate energie na rozdavanie, nudite sa a nikto Vas nepocuva.
Este stale chcete maca? A viete spravit nieco s tym, aby sa takto necitilo?
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 19.11.2012 14:44

Uplne súhlasím s miusiatkom a Andreou.Mačka je ako dieťa aj ona potrebuje spoločnosť.To neni hračka s ktorou sa popýšim keď mi príde známa,že mi leží krásny živý plyšák na gauči.Vy by ste sa mali tešiť z toho že vás niekto doma čaká nezištne a s úprimnou láskou.Čaká na pohladenie,pomuchlanie a na to že sa z ňou troška pohráte.Nehnevajte sa ale taký ľudia by si zvieratko brať nemali a tento drobček mal byť ešte pri mamine aby ho naučila všetko čo treba.To aj svoje dieťa trestáte za to že sa chce hrať?Mačička je ešte maličká a dožaduje sa pozornosti,celý deň je sama veď sa teší že ste konečne doma a vy ju za to vytrestáte?
Ja mám doma kocúra ktorý mal v juni 3r a je ako večné dieťa.Hráme sa na schovávačku,spíme spolu,ja sa kupem on mi asistuje,som chorá?on ma lieči leží pri mne a ani sa nepohne.Teším sa každý deň na to že prídem z práce a on ma tam už čaká vyspinkaný ale hlavne zdraví a čaká len na mňa na moje pohladenie pretože vie že ho milujem a nehrozí mu u nás nič okrem nadbytku lásky.Je mi z toho do plaču ako si niektorý ľudia nevedia vážiť lásku tých nemích tváričiek a pritom oni sú ochotný pre svojho majiteľa aj zomrieť.Mali by ste sa úprimne zamyslieť nad sebou a svojím správaním a zvážiť či by nebolo pre micku lepšie keby mala iný domov kde ju pochopia a budu mať na ňu viac času.Ja svojho kocúra zbožňujem to sa už opakujem ale aj keby som bola unavená tak že sa vlečiem po štyroch budem sa mu venovať pretože on je člen našej rodiny.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod shiro 19.11.2012 20:13

Cakal som podobne odpovede, tak sa to pokusim vysvetlit.
S priatelkou sme obaja chceli macku, pacia sa nam a mame ich radi. S maciatkom inac neni ziaden problem, vydrzi doma same cely den, je naucene na zachod a podobne. Samozrejme ze ked pridem vecer domov, tak ho vezmem na ruky a hladim, privitam sa s nim, ale tiez sa treba aj prezliect, spravit jest, co-to upratat a clovek neni robot ze funguje cely den bez oddychu. S priatelkou este spolu nebyvame vkuse, takze kludne je dakedy polku tyzdna u svojich rodkacov doma a ja byvam s maciatkom sam.

Preto ma zaujimalo, ci macka casom nepride na to, ze miesto behania po byte si proste nemoze ku mne lahnut a nechat sa hladkat ked vidi ze sa mi nechce s nou hrat? Alebo ako ju to naucit?

Teraz sa pokusim odpovedat na veci, ktore ste napisali:
AndreaO napísal:Vratit ho majitelovi a kupit si plysove. Zjavne nemate cas na macicku a neviete o nich nic a kupili ste si mnozitelske maciatko, ktore este mesiac ma byt pri mame. Radsej mu najdite niekoho, kto sa mu bude venovat.

Asi najjednoduchsia a najrychlejsia metoda :-) Ale ak na nu dojde, tak chcem aby to bola uplne posledna moznost. Ano, maciatko nema PP a nik nevie ci je cistokrvne (aj ked ma vela znakov maine coon), ale isto nebudem davat 300e a viac za cistokrvnu macku od znameho chovatela, mam priemerny slovensky plat, priatelka studuje na VS a peniaze doma netlacim. Navyse kvoli priatelkinej alergii na macky sme si nemohli zobrat macku z utulku alebo od znamych z dediny co maju maciatka kazdy rok, tak nase moznosti boli obmedzene len na sibisrku macku a mainsku myvaliu. O tychto dvoch sme vedeli ze su vhodne k alergikom.

miusiatko napísal:vela ludi si stale mysli, ze macky su solisti.... nie je to pravda. Zvlast male macata potrebuju vo svojom zivote spolocnost.
Najjednoduchsie riesenie je mat macata dve - spolu sa vyhraju a vyblbnu a vasou ulohou ostane len mojkanie a krmenie. Nemozete ocakvat, ze macacie dieta sa cely den vyhra samo a vam da pokoj, ked pridete domov, rovnako ako to neocakavate od ludskeho dietata.

No, dve macky nehrozia, nakolko mam 1izb byt kde byvam s priatelkou a ani penazi nazvys. Navyse kazda macka co som v zivote a na navstevach videl bola az prekvapivo kludna, ci sa uz jednalo o 14r kocura u kamosa (tam je to pochopitelne), alebo o mlade maciatka a macky u niekolkych inych ludi. Ta nasa beha jak raketa, vkuse je v pohybe a chvilu neobsedi. Clovek aby vkuse sledoval kam zaliezla, o co sa pokusa a ci daco nezhodi.

AndreaO napísal:Polozim Vam zakladne otazky. Preco mate macku. Co od nej ocakavate?
A teraz sa vzite do koze Vasho maciatka. Zavrite sa na 8 hodin do miestnosti bez mobilu, telefonu a netu. Mozete tam ma spolocenske hry, ale knihy su zakazane, detto televizia a radio. Mozete sa len pozerat z okna, hrat s hrami a to je vsetko. Ked pride niekto po tych 8 hodinach domov, pozdravi Vas a ide si robit svoje. Co budete robit? Mate energie na rozdavanie, nudite sa a nikto Vas nepocuva.
Este stale chcete maca? A viete spravit nieco s tym, aby sa takto necitilo?

Macku mame preto, lebo ich s priatelkou mame radi, su to krasne zvieratka. A ocakavam od macky, ze sa poste bude chovat podla pravidiel v domacnosti, nepolezie kam nema, budeme sa spolu hrat ked budeme mat na to cas a vsetci budeme spokojni.

To vzitie sa do koze maciatka by som prirovnal k situacii v ktorej sa nachadza kopa mojich kamaratov - oni (rovnako ako ja ) uz pracuju, kdezto ich priatelky studuju na VS. Oni si dojdu domov o 12tej a sedia tam az do vecera, alebo su v meste. Kamos pride o piatej z prace unaveny a posledne co chce je, ked ho priatelka taha do troch smerov, ze "hybaj robit toto, hento a tamto", lebo ona cely den sedi na riti a nic nerobi take, co by ju vycerpalo fyzicky. Na rozdiel od nas.

A teraz si zoberte, ze cca polku tyzdna byvam doma vecer sam, priatelka je doma u rodicov (este nebyvame spolu stale, len vacsinu tyzdna) a jediny s kym sa maciatko moze zabavat som ja. Lenze som presne v rovnakej situacii ako kamosi a ich priatelky. Niesom robot a casto mi treba po veceroch robit kopu inych veci na ktore som sam. Macicka ma najradsej hru s mojou rukou do ktorej si hryzie, lovi ju a hra s s nou. Ale skuste takto pisat na pc, navyse ked si macku nemate poriadne ani kam na nohy polozit. Maciatko chcem, a jedine co s tym mozem spravit je, ze sa proste nauci, ze hra netrva dve hodiny ale 20 minut, proste smola, na viac neni cas. Preto jej poskytnem dost veci aby sa nenudila a vedla sa zabavit aj sama.

Navyse, macka sa dokaze hrat pol dna s loptickou a ked ma doma lopticiek niekolko, k tomu skrabadlo na lezenie s visiacimi hrackami, tak by sa malo vediet cez den zabavit dostatocne. A myslim ze aj vacsinu vecera.

Toto je pohlad z druhej strany. Nielen macka ma pravo na hranie sa a pozornost. Pravo ludi na oddych a cas pre seba po pracovnom dni neexistuje? Je treba vyhoviet obom stranam. Myslim ze macka si musi na system v domacnosti, kde pride, zvyknut. Jasne ze jej to chcem vstepit nie bitkou, ale nejakym normalnym sposobom, preto som sa tuna opytal.

Marusska83 napísal:Uplne súhlasím s miusiatkom a Andreou.Mačka je ako dieťa aj ona potrebuje spoločnosť.To neni hračka s ktorou sa popýšim keď mi príde známa,že mi leží krásny živý plyšák na gauči.

Macicku sme nechceli pre pychu a podobne prizemnosti, ale ako maznacika a clena rodiny.
Marusska83 napísal:Vy by ste sa mali tešiť z toho že vás niekto doma čaká nezištne a s úprimnou láskou.Čaká na pohladenie,pomuchlanie a na to že sa z ňou troška pohráte.

Ved aj sa tesim. AKo som uz pisal, vzdy pri prichode domov ju vezmem na ruky, rozpravam sa s nou a hladkam ju. Ona vzdy pri tom pradie. Ale tiez musim porobit aj veci okolo bytu, obriadit sa a nezriedka vecer este doma pracujem. Takze pocitat, ze po prichode domov sa na vsetko vykaslem a budem sa vkuse hrat s mackou dve hodiny a behat s nou po byte, je cista blbost. Nieje na to proste cas.
Marusska83 napísal:Nehnevajte sa ale taký ľudia by si zvieratko brať nemali a tento drobček mal byť ešte pri mamine aby ho naučila všetko čo treba.To aj svoje dieťa trestáte za to že sa chce hrať?Mačička je ešte maličká a dožaduje sa pozornosti,celý deň je sama veď sa teší že ste konečne doma a vy ju za to vytrestáte?

Dufam ze ju casom taketo blaznenie prejde, ako som cital na nete. Dietatu by som povedal ze mam proste pracu a zahrame sa neskor, ale s mackou sa takto komunikovat neda :-) Za to, ze lezie kam nema samozrejme trest dostane, v nicom inom ju neobmedzujem, tak co jej brani sa podla toho spravat? Ked ku mne pride a pracujem, zoberiem ju na ruky a pohladkam, alebo sa s nou kusok pohrama spravim si prestavku. No neda sa takto odskakovat od prace kazdych 5 minut kedy si macka zmysli. Ked je u mna priatelka, tak problem nieje, maciatko zabava ona a ja mozem pracovat.
Marusska83 napísal:Ja mám doma kocúra ktorý mal v juni 3r a je ako večné dieťa.Hráme sa na schovávačku,spíme spolu,ja sa kupem on mi asistuje,som chorá?on ma lieči leží pri mne a ani sa nepohne.Teším sa každý deň na to že prídem z práce a on ma tam už čaká vyspinkaný ale hlavne zdraví a čaká len na mňa na moje pohladenie pretože vie že ho milujem a nehrozí mu u nás nič okrem nadbytku lásky.

Daco podobne sa deje aj u nas, ale nasa Mici by asi v pripade choroby aj tak behala veselo po byte. :-)
Marusska83 napísal:Je mi z toho do plaču ako si niektorý ľudia nevedia vážiť lásku tých nemích tváričiek a pritom oni sú ochotný pre svojho majiteľa aj zomrieť.Mali by ste sa úprimne zamyslieť nad sebou a svojím správaním a zvážiť či by nebolo pre micku lepšie keby mala iný domov kde ju pochopia a budu mať na ňu viac času.Ja svojho kocúra zbožňujem to sa už opakujem ale aj keby som bola unavená tak že sa vlečiem po štyroch budem sa mu venovať pretože on je člen našej rodiny.
[/quote]
Ja si lasku nasej macicky vazim. Ale keby zivot bol len o laske tak pomreme na choroby a hlad, pretoze kazdy by sa staral len o lasku a nik by nic nerobil. Na druhej strane, zvieratko nieje clovek a kvoli nemu sa rozhodne neustvem alebo neumrem. Nemienim byt otrokom svojho zvieratka. Na druhej strane, rozmyslajme normalne a pravdou je, ze nik nevie co si macka ozaj mysli a ci by pre nas zomrela...to by musela vediet rozpravat. Mam macicku rad, ale musi pochopit ze dakedy proste hra nebude, alebo sa s nou budem hrat v malom mnozstve. Podobny vztah clovek-zvieratko je vzdy nutne brat odtial-potial. Urcite by som nejaku chorobu s drahou liecbou riesil eutanaziou zvieratka, ako nemat zvysok mesiaca co do ust, takto to proste nejde. Zvieratko mi peniaze nevyrobi, neuprace za mna, nepojde nakupit, ponuka len lasku, vernost a podobne veci, co cloveka neuzivia. My ludia to nemame tak jednoduche, ze ideme do lesa a potravu si ulovime a popri tom sa ubehame a unavime, ako zvieratka.

Viem ze vyznievam ako bezcitny clovek ktory vidi len ponahlanie sa a peniaze a na city hladi malo alebo vobec. Ale je to realna situacia u mna a pointou mojej otazky bolo, ako do mojho sposobu zivota zakomponovat maciatko aby ani ono ani ja sme si neliezli na nervy a obaja boli spokojni.
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 20.11.2012 8:46

Celkom prijemne ste ma v niektorych veciach prekvapili, ale stale si myslim, ze v tomto momente nie je pre Vas vhodny cas pre maciatko.
Co sa alergie tyka, tym, ze mate maca bez pp, tak ste si mohli zobrat akekolvek z ulice a mali by ste to za jedno. Lebo toto maca nemuselo sibirku, ci mainku vidiet ani z lietadla...
Ale spat k tomu, preco stale trvam na tom, aby ste ho vratili, alebo mu nasli iny domov. Mate 2 mesacne maca. To je este velmi male babo a este veeeelmi kludne. Ono este len zacne vystrajat a najblizsie 2-3 roky bude potrebovat este viac pozornosti ako teraz. A vase striekanie nie je vhodne. Je to ako by ste dali vyprask 2 rocnemu dietatu, ktore chce pozornost. Ak poviete dietatu, ze sa zahrate neskor, bude robit to, co to maca. Takze mate 3 moznosti.
1. Zmenite rezim a ked pridete domov, budete sa venovat macatu INTENZIVNE aspon 1 hodinu, potom si chvilku mozete nieco robit, potom sa mu opat budete intenzivne venovat (t.j. Hadzat mu hracky, tahat papieriky na snurke a pod). A ked bude robit, co nema poviete NIE a ponuknete mu INU zabavu, co moze robit.
2. Zaobstarate mu partaka, a budete sa musiet menej hrat.
3. Vratite ho, alebo mu najdete iny domov a zaostarate si dospelaka, ktory ma toto uz za sebou, idealne perzanku, ci britku, tradicne kludnejsie plemena, idealne s pp, ktoru uz vyradili z chovu.
Inak o tom, co znamena bez pp si precitajte si www.lacnesteniatka.sk. Pri macickach to nie je ine...
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod felis 20.11.2012 9:52

Doplním k tej alergii - väčšina alergénov sa vylučuje slinami zvierat! Ako chovateľ mainov s PP Vás tiež môžem ubezpečiť, že ani pri čistokrvných mainoch sa alergii nevyhnete, ak na ňu máte nábeh.
Čo sa týka nekontrolovaného množenia mačiatok či šteniatok (či už po rodičoch bez PP alebo s PP), nebudem komentovať ... len toľko, že je to prejav neúcty k živým tvorom (aj Vy predsa máte rodný list) a nezodpovedného resp. ľahkovážneho konania, dôsledkom ktorého sú túlavé bígle, vlčiaky ... a "čistokrvné" mačky, ktoré v lepšom prípade skončia na dvore (zvyčajne nekastrované) a každým ďalším pokolení tak rozširujú rady mačiek v núdzi. Zdôrazním, že k "obyčkám" či "pouličkám" máme doma už dlhé roky veľmi hlboký vzťah, je nám ich problematika veľmi blízka a nikdy neváhame spraviť, čo je v našich silách ... ani keď dopredu vieme, že úspech je neistý.
"Hobbychovatelia" ako sa množitelia bez PP radi prezentujú, neznamená chov bez PP. Hobbychov je chov s PP, za dodržania striktných pravidiel, ktoré majú zabezpečiť spokojný a dôstojný život tak chovným jedincom, ako aj ich potomkom. K tomu patrí aj to, že mačiatka neopúšťajú matku predčasne, či za "lacno" len preto aby nezvyšovali náklady a nepridávali starosti "chovateľovi". Aj na ladničku, či počítač treba našetriť z normálneho platu. Prečo by mal človek, ktorý má zvieratá naozaj rád, ľutovať našetriť na člena rodiny?
O ďaľších dlhoročných výdavkoch, ktoré kvalitná starostlivosť o zvieratko obnáša ani nehovorím.

Pridávam sa k Andrejke, v niektorých veciach ste aj mňa celkom milo prekvapili, ale v niečom by ste si ešte mali doplniť informácie a zvážiť prístup. Samozrejme, je to aj vecou životných skúseností, ktoré človek môže získať až časom.

K tým kľudným mačkám Vašich známych snáď ešte toľko, že nie ste s nimi 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ony si to vynahradia, aj keď nie pred Vami.

Eutanázia nie je alternatívou drahej liečby, je to možnosť voľby v prípade snahy zabrániť stupňujúcemu utrpeniu pri vážnej nevyliečiteľnej chorobe! Je to veľmi vážne, ťažké a smutné rozhodnutie. Ak píšete, že mačiatko beriete ako člena rodiny, zvážte - nechali by ste člena rodiny uspať, pretože by potreboval drahú liečbu ak má reálnu nádej na zlepšenie či aspoň spomalenie progresu choroby a možnosť žiť ďalších pár mesiacov či rokov v kruhu milovanej a milujúcej rodiny?

Ak ste pôvodnou otázkou hľadali len radu ako riešiť a spríjemniť Vaše spolunažívanie s mačiatkom, pýtate sa na veci, ktoré ste si mali zistiť ešte pred zadovážením mačiatka.
Každý skúsený majiteľ by Vám poradil buď zadovážiť si dve mačiatka alebo počítať s tým, že Váš štvornohý miláčik sa stane hlavnou náplňou Vášho voľného času a to vo dne i vnoci. To platí aj pri zadovážení staršieho jedinca, pokiaľ je zvyknutý na ľudskú starostlivosť a náklonnosť.
Máte na výber viac možností, pre ktorú sa rozhodnete je len na Vašom uvážení. V každom prípade by ste však mali zmeniť svoj prístup, ináč nič nezmeníte k lepšiemu.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 20.11.2012 15:56

aby ste si nemysleli, ze vam tu radime len tak z brucha...
Sama som zacinala s MCO ( a som alergicka a MCO rozhodne nie je protialergicka macka, to ste sa asi nechal trochu nachytat), moja bola v case odberu uz dostatocne stara (takmer 4 mesiace). Doma to s nou bolo peklo, a to pekne hovorim. Miuska potrebovala nonstop pozornost (robila som na polovicny uvazok, takze som na nu mala casu dost). 2-3 hodiny som za sebou vlacila snurku ako taky pako, milost madam sa na chvilu unavila a po 2 hodinach odpocinku si vyzadovala pozornost znova ( a tym vyzadovanim myslim obhryzanie zaluzii, zhadzovanie veci zo stola/policky/skrine, gymnastika na susiaku, drapanie mojich topanok a kabeliek, atd.). Trvalo mi asi 1,5 mesiaca kym som pochopila, ze ina cesta ako druha macka alebo vzdat sa Miusky neexistuje. Rozhodla som sa pre druhu macku a odvtedy bol viac menej pokoj :wink:

Ako pisala Andrea, mate na vyber par moznosti. Necakajte, ze male maca sa bude hrat cely den samo a na vas bude doma na gauci cakat rozvaleny pohodak. Iste existuju aj take maciatka, ale je ich sialene malo a vase zjavne nie je jedno z nich.
O druhej macke pouvazujte. Jednoizbovy byt nie je zas taky malicky. Financie su zdvojnasobene akurat za jedlo a podstielku ( a pripadneho veterinara ). Kludne si mozete vziat maca z utulku, vplyv na alergiu vasej slecny to nebude mat nijaky, lebo mainka ani sibirka nie su antialergicke macky.

a prosim, nepodporujte uz mnozitelov. Cistokrvne macky sa daju zohnat aj daleko lacnejsie, aj zadarmo, len treba trpezlivo hladat a nechciet vsetko hned.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 20.11.2012 16:56

A este k poslednej vete. Macicka a uz vobec nie maciatko, sa nehodi ku kazdemu zivotnemu stylu a ku kazdemu cloveku.
Napriek tomu, ze ste napisali, ze chcete macicku, chcete sa len obcas chvilku pomaznat s nou.
V pripade choroby ju miesto liecenia chcete radsej utratit, lebo je to neefektivna investicia.
A predpokladam, ze ani do stravy nechcete privela investovat alebo sa mylim? Ale v takom pripade pre Vas naozaj vhodna macicka neexistuje. Alebo je to len sposob na udrzanie si priatelky?
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Crysis 20.11.2012 20:15

V tomto prípade ste si mali s priateľkou zohnať radšej dospelú mačku,lebo toto tej vašej cice vydrží cca do 3-4 rokov.Takže budete potrebovať veľa trpezlivosti :-D .Tiež mám toto isté doma.Jeden 4 ročný peržan ktorý sa už ukľudnil,takzvaný gaučák a cca 15 mesačný ragdoll kocúr.Ked som v práci tak malý spí aj keď sú rodičia doma,ich nechá na pokoj.Ale keď prídem domov z práce,musím sa s ním hrať,či som po nočnej,poobednej,rannej,proste musím,inak začne naťahovať žalúzie,zhadzovať veci z poličiek a tak.Ani po kastrácii sa to nezmenilo,proste to chce čas,kým sa ukľudní.A ked sa s ním dohrám a idem si po svojom,začne mňaučať aj starší micúch,aby som sa išiel aj s ním hrať.A to som pôvodne malého kúpil staršiemu Jerrymu nech sa má s kým hrať,lebo predtým som mal to isté s ním,no moc sa spolu nechcú hrať.Takže teraz mám ešte viac roboty s nimi,lebo sa musím hrať s každým zvlášť,kedže spolu sa nehrajú :mutagen: .
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 20.11.2012 20:45

toz je medzi nimi velky vekovy rozdiel :-) male maca ma ine hracie potreby ako dospelak, takze sa velmi nedivim, ze teraz to mate x2 :D

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod catca 20.11.2012 22:57

Veľmi pozorne som si prečítala všetky príspevky a navrhujem zaobstarať si plyšiaka! Ozaj, celkom vážne. O problémoch "určite krásnych mačiatok bez PP s rodičmi s PP" nebudem debatovať, lebo ma to už ozaj nebavi. Aj manželka, aj dieťa a napodiv aj mačka či pes niečo stojí. Čas, ktorý momentálne nemáme, lebo.... Peniaze, ktoré momentálne nemáme, lebo.... Asi by ste si mali pozorne prečítať Saint Exupéryho: "Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si ku sebe pripútal!"
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Crysis 21.11.2012 8:28

miusiatko napísal:toz je medzi nimi velky vekovy rozdiel :-) male maca ma ine hracie potreby ako dospelak, takze sa velmi nedivim, ze teraz to mate x2 :D

Skôr si myslím že je to tým,že Jerry nemal plnohodnotné"detstvo" ako malý Atriel,lebo sestra ho kúpila od množiteľa keď mal 10 týždňov,aj to bol už posledný z vrhu ktorého mali doma.Atriel je zas s PP kupovaný po 12-tom týždni a tak ako sa hrával zo svojimi súrodencami sa snaží hrávať aj s Jerrym,ale on to akosi nechápe :-D .To len pre príklad,že nie vždy pomôže kúpa druhej mačky :wink: .
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 21.11.2012 10:08

isteze nie vzdy pomoze druha macka, zvlast ked sa kupuje tak neskoro :-) Preto ludom radime, aby si vzali macata rovno dve, alebo k jednemu pridali dalsie podobneho veku. U vas to IMHO nefunguje prave kvoli tomu vekovemu rozdielu. Mne sa vacsina odrastenych dospelakov tiez nehra s macatami a skor na nich chytaju nervy. Kym je tam rozdiel par mesiacov, tak si zvycajne k sebe cestu najdu.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb